LegalTech Polska MeetUp – Polski LegalTech – w oczach użytkowników 29 kwietnia godz. 17.00-19.00
Agenda (każde wystąpienie do 15 min):
1) Bartłomiej Majchrzak – Umownik – krótka historia o skróceniu kolejek do dziekanatu i ratowaniu drzew, czyli o wdrożeniu umów online w szkolnictwie wyższym. Gościem Bartłomieja będzie Mariusz Frątczak – dyrektor działu sprzedaży Collegium da Vinci.
2) Michał Wawiórko – Wizlink – o robotach dla prawników, o tym, gdzie roboty mogą się przydać w kancelariach lub działach prawnych, co to są roboty ratunkowe i w jakich obszarach firmy szukają teraz cyfrowych rąk do pracy.
3) Wojciech Duszczyk – Bank BPH S.A. – Gdy potrzeby rosną – system Advisor247 Legal w Banku BPH
4) Maciej Tomaka – Szukio – o ciągłym poszukiwaniu św. Graala w szybkim dostępie do informacji o prawie i orzecznictwie.
5) Katarzyna Abramowicz – SpecPrawnik i SpecFile – jak narzędzia legaltechowe przyjmują się wśród prawników
6) Sebastian Grzywacz – Dział Prawny – wdrożenia Legaltechowe w praktyce – problemy, trudy, porażki i na końcu sukcesy
7) Tomasz Lachor, Ahmed Abdelghani – doświadczenia klientów z wykorzystania Legalcluster Matter Management System zintegrowanego z Microsoft Teams – na przykładzie firmy Total
8) Rafał Bałdys–Rembowski – Riscovery – czy legaltech wspomaga prawników czy też może ich zastąpić? A także o tym, jak wdraża się innowacje legaltechowe w branży budowlanej (spoiler – nie tak, jak myślicie)
9) Krzysztof Stańko – Ultima Ratio – elektroniczny sąd polubowny – sądownictwo przyszłości czy rzeczywistość?
Mija rok od stworzenia projektu Katalog LegalTech Polska. Po roku jest w nim 35 produktów i usług w 24 kategoriach. Nie jest to oczywiście pełne zestawienie tego, co jest dostępne na rynku – w katalogu znajdują się wpisy tylko tych produktów, które zostały zgłoszone.
Warto sprawdzić, jak te produkty sobie radzą wobec użytkowników. Zwłaszcza, że przechodzimy teraz w coraz szybszym tempie do społeczeństwa technologicznego i cyfrowej gospodarki. Szybsze tempo zmian nie oznacza jednak automatycznie szybszego wdrażania technologii. Nie oznacza także, że jesteśmy – jako prawnicy – automatycznie bardziej skuteczni w działaniu.
Nasze szkoły – te same, które jeszcze niedawno zakazywały uczniom używania smartfonów – obecnie przeszły na nauczanie zdalne. Wychodzi im to bardzo różnie. Podobnie różnie wychodzi zdalna praca prawnikom, którzy jeszcze niedawno pieczołowicie tworzyli akta spraw w teczkach i segregatorach ignorując potrzebę posiadania skutecznego system do zarządzania dokumentami elektronicznymi.
Epidemia COVID-19 przyspieszyła wiele cyfrowych procesów, ale pokazała również, że stosowanie technologii to także – a może przede wszystkim – ludzie. Ludzie, którzy technologie tworzą, wybierają, stosują i używają.
Na najbliższym LegalTech Polska nie będziemy przedstawiać prezentacji produktów, które są w katalogu. Można to zrobić samemu przeglądając katalog. Chcemy raczej skupić się na tych, którzy te produkty wymyślają, wdrażają i używają. Na doświadczeniach użytkowników, na wpływie technologii na nasze funkcjonowanie i otoczenie.
O praktycznych doświadczeniach związanych z podejmowaniem decyzji o wyborze, wdrażaniu, stosowaniu i uwagach na przyszłość, także pod kątem sytuacji związanej z COVID-19, powiedzą nam producenci i użytkownicy:
Każda prezentacja potrwa około 10 minut plus max. 2-3 minuty na pytania, a potem będzie sesja swobodnych wypowiedzi uczestników.
Pytania można zadawać poprzez chat, a także na koniec w bezpośredni sposób.
Mam nadzieję, że spotkanie LegalTech Polska Meetup pozwoli na wymianę aktualnych doświadczeń i da możliwość uczestniczenia w naszej legaltechowej społeczności.
Zapisy: https://www.meetup.com/pl-PL/LegalTech-Polska-Meetup/events/270217793/