11 marca 2016 r. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja naukowa „Prawne aspekty dyskryminacji i równego traktowania”, organizatorem której są Koło Naukowe Prawa Pracy UW i Koło Naukowe Prawo a Płeć UW. Wydarzenie będzie miało miejsce w Collegium Iuridicum II (ul. Lipowa 4) na Uniwersytecie Warszawskim. Początek wydarzenia przewidziany jest na godzinę 9:00 i potrwa cały dzień. Organizatorzy zadbali o catering (poczęstunek kawowy i obiad)
Konferencja będzie dotyczyć prawnych aspektów dyskryminacji i równego traktowania, głównie w kontekście prawa pracy i zatrudnienia. Prelegentami będą wybitni przedstawiciele nauki oraz praktyki prawniczej, w tym sędziowie Sądu Najwyższego, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, profesorowie UW i innych ośrodków naukowych. W ostatnim module swoje referaty przedstawią studenci i doktoranci.
Honorowy patronat nad Konferencją objęli I Prezes Sądu Najwyższego prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf oraz Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. prof. UW Krzystof Rączka. Opiekę naukową nad wydarzeniem sprawują: opiekun Koła prof. dr hab. Ludwik Florek oraz prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf.
Konferencja składa się z czterech części:
I – Dyskusja panelowa
Moderatorem dyskusji jest prof. dr hab. Ludwik Florek. Udział w tej części wydarzenia wezmą uznani profesorowie, sędziowie Sądu Najwyższego, obecny sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Tematem dyskursu jest „Zasada równego traktowania w prawie polskim i europejskim”.
II – Referaty
Moderatorem panelu jest dr Michał Raczkowski. W tym panelu prelekcje wygłoszą adwokaci/radcowie prawni z najlepszych polskich i międzynarodowych kancelarii specjalizujący się w prawie pracy.
III – Część poświęcona regulacji równościowej
IV – Referaty studenckie i doktoranckie
Bieżące informacje można uzyskać na stronie Facebook Konferencji oraz Koła Naukowego Prawa Pracy WPiA UW.
Po zakończeniu wydarzenia zostanie wydana monografia.
Materiał Partnera